31 października 2019 roku uczniowie klasy III aT Natalia Stańczykowska, Kacper Pązik, Jakub Kwaśniak wraz z wychowawczynią Katarzyną Geszcz robili ostatnie porządki na grobach, które szkoła ma pod swoją opieką. Sprzątali grób Moritza Piescha działacza społecznego w Tomaszowie Maz i założyciela Tomaszowskiej Ochotniczej Straży Ogniowej (1887 r.) której był pierwszym komendantem.

29.10.19. Uczniowie klas: I Ta i I Bb pod opieką pani Elżbiety Miloradović sprzątali dziś groby byłych mieszkańców DPS nr 2 na cmentarzu przy ulicy Dąbrowskiej. Po oczyszczeniu pomników, wygrabieniu i wyniesieniu suchych liści młodzież zapaliła znicze na pomnikach i pomodliła się w intencji zmarłych.

W piątek, 25 października 2019 r., uczniowie klasy I a BS: Przemysław Dębiński, Wiktor Musik, Kacper Czyżewski i Kamil Zawada wraz z opiekunem Szkolnego Koła PCK panią Barbarą Karasińską, porządkowali grób Jana Serafina Rodego, lekarza, działacza społecznego, założyciela pierwszego tomaszowskiego szpitala, przytułku dla sierot i ochronki dla dzieci.