WIZYTA EDUKACYJNA  KLASY MUNDUROWEJ W  KOMENDZIE POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

Z inicjatywy zespołu przedmiotów zawodowych logistycznych i przedsiębiorczości odbyła się kolejna wizyta edukacyjna klasy pożarniczej, tym razem w Komendzie  Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim. W czwartek 5 października 2023  roku uczniowie klasy  mundurowej (3 Tb) po opieką Pana Jacka Cisowskiego mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem strażackim, udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanym oraz wzięli udział w pożarniczych zajęciach praktycznych. Wizytę rozpoczęto od zwiedzania Powiatowego Centrum Kierowania.

W czasie spotkania uczniowie mogli nie tylko zapoznać się ze sprzętem, którego strażacy używają w  różnych, trudnych warunkach oraz metodami używanymi w czasie gaszenia pożarów i  ratowania ludzi z wypadków, ale każdy z nich mógł przymierzyć ubrania i sprzęt ochrony osobistej. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali również możliwości wozu strażackiego.  Na  zakończenie, pod czujnym okiem strażaka, można było zmierzyć się ze sprzętem gaśniczym w  praktyce.

Spotkanie było świetną okazją do przybliżenia młodzieży specyfiki pracy strażaka, zapoznania ze ścieżką rozwoju zawodowego i kryteriami w naborze do służby, jakie należy spełnić, aby zasilić szeregi PSP.

Serdecznie dziękujemy Kierownictwu oraz Strażakom Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim za przygotowanie i organizację wizyty.