Zarządzenie nr 41/2019 ŁKO
z 31 stycznia

w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania
postępowania rekrutacyjnego,
postępowania uzupełniającego,
a także składania dokumentów
przez absolwentów szkół podstawowych i absolwentów
dotychczasowych gimnazjów

Wykaz terminów kursów zawodowych dla klas II i III
w roku szkolnym 2018/2019

STYPENDIA XL

Harmonogram egzaminu potwierdzającego
kwalifikacje w zawodzie 2018/2019
Egzamin pisemny technikum (pobierz)
Egzamin pisemny BS (pobierz)
Egzamin praktyczny Technikum (pobierz)
Egzamin praktyczny SP (pobierz)
Egzamin praktyczny BS (pobierz)

Informacje dla kandydatów
do publicznych
szkół
ponadpodstawowych
i ponadgimnazjalnych
w postępowaniu rekrutacyjnym
na rok szkolny 2019/2020.

zobacz więcej...

DLA NAUCZYCIELI

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów rok2019/konkursjp218 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

• Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów gora2014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

• Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wigilia2014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

• Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów brd oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

• Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów szlachetna2014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

• Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ciasto2014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

• Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów liscie oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

• Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów miasto44 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona
we wtorek 18 czerwca o godz. 10:00
w kościele NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się
19 czerwca o godz. 11.00 w hali sportowej ZSP nr 3.
(obowiązuje strój galowy!)

Piknik z "Samochodówką"

W fantastycznej atmosferze - z udziałem uczniów z ZSP nr 3 i zaproszonych uczniów kończących gimnazjum oraz szkołę podstawową - 7 czerwca 2019 r. odbył się piknik w "Samochodówce". Liczne konkurencje sportowe, tańce, występy, konkursy, wybory Miss i Mistera szkoły oraz pyszne jedzenie towarzyszyły tego dnia licznie zgromadzonym.
Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w zabawie edukacyjnej wzorowanej na pokoju tajemnic zorganizowanej pod hasłem "Twardy orzech do zgryzienia, czyli frazeologiczny zawrót głowy"

3 czerwca 2019 roku odbyła się ostatnia przed wakacjami akcja honorowego krwiodawstwa. Pomimo strasznego upału i gorącego czasu wystawiania ocen aż 37 osób zgłosiło się do oddania krwi. Niestety krew oddało tylko 25 osób, co dało wynik 11,25 litra tego niezastąpionego leku. Część krwi oddaliśmy ze wskazaniem dla mamy jednego z nauczycieli naszej szkoły.
Kolejna akcja we wrześniu, krwiodawcom życzymy udanych wakacji i duuużo zdrówka. "Łączy nas krew, która ratuje życie".

Podsumowanie realizacji programu „Kultura bezpieczeństwa” w Łodzi

W dniu 05.06.2019 r. w Inspektoracie PIP w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji programu „Kultura bezpieczeństwa” w roku szkolnym 2018 / 2019. Do programu przystąpiło 47 szkół z terenu województwa łódzkiego, które reprezentowało 356 nauczycieli oraz 6471 uczniów. Naszą szkołę reprezentowało 31 nauczycieli (najwięcej w województwie łódzkim) oraz 392 uczniów (4 miejsce w województwie).
Programowi tradycyjnie towarzyszyły liczne wydarzenia, w których nasza szkoła brała czynny udział. Uczniowie szkoły wzięli udział w dwóch konkursach (plastycznym oraz „Poznaj swoje prawa w pracy”), a także w szkoleniach prowadzonych przez inspektorów PIP. Wszystkie te wydarzenia są opisane na stronie internetowej szkoły i można było śledzić ich przebieg na bieżąco. Zrealizowano co najmniej 64 godziny zajęć związanych z szeroko pojętą kulturą bezpieczeństwa prawie na wszystkich przedmiotach. Szkoła dotychczas uczestniczyła we wszystkich edycjach programu i już zaczęła przygotowania do kolejnej przyszłorocznej edycji.
Koordynatorem programu jest Pan Jacek Mrozicki, który w imieniu pozostałych nauczycieli odebrał indywidualne dyplomy udziału w programie oraz podziękowanie dla szkoły.

31 maja 2019 roku w siedzibie PCAS odbyła się prelekcja Pani doktor Joanny Żelazko z łódzkiego oddziału IPN pod tytułem "Katyń - droga do prawdy". W bardzo ciekawy sposób została opowiedziana historia zbrodni katyńskiej, wzbogacona prezentacją multimedialną dotyczącą tej straszliwej zbrodni. Prelekcja dotyczyła przede wszystkim trwającego wiele lat kłamstwa katyńskiego. W prelekcji uczestniczyli uczniowie klasy I i II technikum pod opieką nauczycieli historii pani Beaty K. Burzyńskiej i pana Marka Adryjana.